Kollane teravili, rukis ja rukkilill, Eesti

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

“Keel muutub vaeseks siis, kui keelt hakkavad kasutama seda võõrkeelena või teise keelena kasutavad sisserändajad vöi hoopis vastupidi – seda keelt hakkavad kasutama juba okupeeritud võõrad rahvad mõnel teisel maal. Nii on näiteks vaesustunud ja lihtsustunud prantsuse ja inglise keel, vene jpt. Samas sisaldavad palju võõraid laene. Mida väiksem on rahvas ja kuni see rahvas pole oma keelt suurele hulgale võõrastele õpetanud – seda rikkamana on see keel säilinud!! Sest võõrad hakkavad keelt lihtsustama ja muutma.” Selline haruldus keeleteadlaste meelest ka meie eesti keel. USAs Indiana Ülikooli juures töötav keeleteadlane Indrek Park tegeleb praegu just selliste rikaste, haruldaste keelte uurimisega Ameerika indiaanlaste juures.

Loe veel meie veebipäeviku sissekandeid kategoorias päriselu: https://www.eestikool.eu/tag/pariselu/

LOE LISAKS

Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool

Muulaste hariduse keel

Eestlaste jaoks, kes ei ole neid teemasid enese jaoks lahti mõtestanud, on primitiivne mõtlemine lihtne. Nemad (venelased) sundisid meid (vanemaid aastakäikusid) aastaid ja aastaid vene keelt õppima ja kasutama.

nool