Kodanikuliikumine

Kodanikuliikumine

„Eesti kool on eesti keele kodu“ on kodanikuliikumine, mis ühendab sadu professoreid, pedagooge, lasteaiajuhatajaid, lapsevanemaid ja hariduseksperte, kes seisavad eesti laste õiguste ja eesti hariduse jätkuva kõrge kvaliteedi eest.

Play Video

Video on filmitud Harjumaa Muuseumis

Juba üle 2 aasta tegutseb aktiivne FB grupp „Eesti kool on eesti keele kodu“. Teeme koostööd erinevate poliitiliste jõududega ning Riigikogu komisjonide ja fraktsioonidega, et esindada eesti kooli huve Eesti hariduspoliitikas. Juhime jõuliselt tähelepanu ja pakume aktiivselt paremaid lahendusi plaanitavate seaduseelnõude puudustele nii alus- kui ka põhihariduse osas. 

Paljud meie töögrupi liikmed on arendanud eesti kooli teemalist debatti meedias arvamusartikleid kirjutades ja vene-eesti segakoolide ehk ühtse Eesti kooli ühekülgsele poliitikale tasakaalustatud argumentatsiooniga vastates. Kuigi paljud pedagoogid ei saa avalikult oma nime all esineda, kuna osaliselt on tegemist n-ö tundliku teemaga, siis pakub meie liikumine neile platvormi, kus nad saavad oma muredest rääkida ja aidata leida ühiselt lahendusi. 

 „Eesti kool on eesti keele kodu“ on hetkel ainus kodanikuühendus, mis tegeleb süstemaatiliselt eesti keele ja kultuurikeskkonna olukorra jälgimise, hoidmise ja väärtustamisega Eesti koolides, pidades kõige olulisemaks eesti laste heaolu ja hariduskvaliteeti. Sellise tegevuse vajalikkus ja tähtsus kajastub meie laias toetajaskonnas. Ühenduse senine tegevus on saavutanud avalikkuses olulisel määral tähelepanu. 

Jüri Estam

Estam näeb eestluses ehk eesti kultuuris selle kõige laiemas tähenduses sisuliselt kollektiivset elusorganismi, millel on küll teoreetiline õigus eksisteerimiseks, kuid millel suuresti puuduvad juhtimine ning võimalused ja vahendid enesekaitseks, vaatamata meie põhiseaduses sätestatule.

Piia Künnapuu

Piia Künnapuu on lapsevanem, kes peab oluliseks eesti keelt ja kultuuri, mida ta nii väga armastab, ning tahab kasvatada oma lapsi meie imelist kultuuripärandit väärtustades. Eesti keel on maailma kõige ilusama kõlaga keel. Eesti keel heliseb kaunilt.

Mari- Vivan Ellam

Mari-Vivian on suurpereema, kes on töötanud eesti keele õpetajana vene koolis ja emakeeleõpetajana väikses mõisakoolis. Mari-Vivian peab väga oluliseks, et eestlastel oleks rahvana ühine identiteet, mis vaatamata kõikvõimalikele muudele erinevustele tekitaks kokkuhoiutunnet ja annaks sügavad juured ja enesekindluse – pidepunkti kiirelt muutuvas maailmas. 

Triin Teramäe

Triin Teramäe on eesti ema ja ettevõtja. Triinul on kraad kultuuriteoorias, ta on õppinud meediat ja kommunikatsiooni ERASMUSe programmiga Milanos, läbinud magistriõpingud kinokunstis Roomas ning Euroopa Liidu majanduse, politoloogia ja juura alal Roomas.

Iivi Zájedová

Iivi Zájedová sündis Eestis muusikute perekonnas, töötas baleriinina Vanemuises, Estonias ning Praha Rahvusooperis ja Praha Riiklikus Ooperis produtsendina. Sai Masaryki Ülikooli/Eesti Vabariigi stipendiumi London School of Economics majanduskoolis, 2004 sai Karli Ülikoolis doktorikraadi filosoofia ja poliitikateaduste alal.

Eeva Holm

Olen eesti õpetaja eesti lasteaias Eesti vabariigis. Minu kohus kodanikuna ja õpetajana on oma tööd teha lähtuvalt EV põhiseadusest, kus on kirjas, et mul peab olema vankumatu tahe säilitada eesti rahvus, keel ja kultuur läbi aegade. Lasteaias olen töötanud 1991. aastast, 25 viimast aastat juhtinud koos suurepäraste kolleegidega oma lasteaeda.

Kui eesti laste õigused ja parim hariduse kvaliteet on Sinu südameasjaks, siis ootame Sind meiega ühinema. Kirjuta palun info@eestikool.eu või täida liitumisvorm:

Toeta

Meie tegevuse edukus sõltub ka annetustest. Kui hoolid eesti koolide säilimisest ja eesti lastest, siis toeta neid!