Muulaste hariduse keel

Eestlaste jaoks, kes ei ole neid teemasid enese jaoks lahti mõtestanud, on primitiivne mõtlemine lihtne. Nemad (venelased) sundisid meid (vanemaid aastakäikusid) aastaid ja aastaid vene keelt õppima ja kasutama. Nüüd maksame neile kätte samaga. Näitame nendele venkudele nüüd, kes on ometi peremees sellest riigis ja ühiskonnas.“ Eesti keele pealesurumine neile sisuliselt kui kättemaks siis. Kuid on see päriselt intelligentne teguviis?

Mitte „Välja, välja Vabariigi seest, kes söövad eesti leiba, kuid ei räägi eesti keelt“, vaid „seome need kolonistid Eestiga jäädavalt ja üritame neid kuidagiviisi assimileerida“ – ka kui see tegelikult kilplase töö ehk võimatu ülesanne on. Ebarealistlik ja rumal. 

See pole mitte ainult Eesti kantside ja Eesti laste solkimine, kasutades toda sõna kants. Kui venelased on mingis ulatuses praegu mitmel pool taganemas (Ukrainas) ning taganema sunnitud ka muidu, st kaotamas oma eelispositsioone Eestis eneses ja veel mitmes riigis, siis miks NÜÜD tuleb neid Eestiga lõplikult ja permanentselt siduda? Umbes nagu „kui me neid nüüd Eestiga ei seo, siis äkki tahavad ära minna?“.

Mitte pole aeg nende elamislubasid uuendada ja eesti keelt neile õpetada angroo ja slaavlasi Eestisse juurde tuua, vaid käes on aeg elamislubade õige arvestatavaks tühistamiseks, X elamisluba aastas. Tegelikult ei oleks tohtinud neile neid elamislubasid 90. aastatel hulgi üldse võimaldada.

Kui Vene impeerium on koomale tõmbumas, miks ei aita Reformierakond ja Isamaa Vene impeeriumi (ja selle varasema n-ö pärandi) jalajälje suurust Eestis samuti koomale tõmmata? 

-Jüri Estam

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool