Koolide sulgemine on maapiirkondade väikekoolidele valukoht, seda kõigis kolmes õppeastmes.

Ukraina lastega kogemused

Lapsevanema kogumus Ukraina sõja esimesest kuudest:

Täna on mõnest eesti koolist tulnud õpetajatelt juba signaal, et vald ja koolijuht sunnivad õpetajat tõlkima kõiki töölehti vene keelde ja oma tunnis purssima vene keelde ka tunnisisu. Eesti lapsed siis istuvad ja ootavad, kuni tõlgitakse. Ilmselge rumalus. Seda ei tehta isegi põgenikelembestes Põhjamaades. Samal ajal on Ukraina haridusministeerium loonud veebilehe, kus nende lapsed saavad õppida ja kooliprogrammi selleks kevadeks läbida emakeeles, distantsilt. Miks ei tehta tarku otsuseid, mis isegi põgenike lastele ju paremadki, vaid selle asemel kodeeritakse konflikte?” 

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool