Tartu Tantsupeoke

Foto: SILLE ANNUK / EESTI MEEDIA

Haridusminister plaanib eesti lapsi diskrimineerivat seadust

Eelmisel nädalal toimus huvitav haridusteemaline ümarlaud, kus esines uus haridusminister. Peamiselt rääkis ta muulaste hariduse keelest ja sellest, kuidas plaanitakse panna kõik muulased eesti keeles õppima. 

Teemasid tõstatus erinevaid, aga kõige olulisem, mille osas ka haridusminister Tõnis Lukas ise aru sai, oli, et muulaste hariduse keel ei tohi panna eesti lapsi ja eesti koole vaeslapse rolli ja kindlasti ei saa meie õigusriigis lubada diskrimineerimist. 

Ehk olukorras, kus kõikides Eesti piirkondades ja eesti koolides on puudus õpetajatest, tuleb palgalisa pakkuda KÕIKIDELE õpetajatele ja ka eesti laste õpetajatele, sest eesti lapsed ei pea saama kehvemat haridust ja õppima madalama palgaga õpetajate käe all, samal ajal kui muulaste lapsed saavad haridust paremini makstud õpetajate käe all – ehk tekitada olukord, kus paremad õpetajad lähevad muulaste koolidesse, samas kui neid ei jagu isegi eesti lastele eesti kooli!

Kui Ida-Virumaal saavad õpetajad palgalisa, siis peavad õpetajad saama palgalisa ka Võrumaal, Järvamaal, Hiiumaal ja igal pool mujal, mis on samuti vähem atraktiivsed piirkonnad, kuid kus kasvavad eesti lapsed, need, kes kannavad edasi eestlust, mis on EV mõte ja eesmärk. 

Samuti ei tohi EV legaliseerida diskrimineerimist ja muulastele paremaid tingimusi (paremini tasustatud õpetajaid) kui eestlastele meie oma riigis olukorras, kus kõik õpetajad virelevad. 

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool