Kirjanik ja luuletaja Lydia Koidula

Kuidas kujundada rahvuslikku haritlaskonda?

Kas eesti lastele on paremad riigigümnaasiumid või kohaliku omavalitsuse all olevad koolid/gümnaasiumid? Kuidas kujundada rahvuslikku haritlaskonda EV-s anno 2021? 
Meenutusi 19. sajandi ärkamisajast: „Murrang toimus ka Eesti hariduselus. 1866. aastast kohalike omavalitsuste vastutusele läinud koolivõrk hakkas hoogsalt arenema, eriti kiire kasvu tegi see läbi mahajäänud Põhja-Eestis. Rahvusaadete alusel hakkasid kujunema kasvava põlvkonna väärtushinnangud. See süvendas meie-tunnet ja eneseteadvust. Kasuks tuli ühiskonna suurenev iseorganiseerumine, talurahva sage osalemine ühiskondlike organisatsioonide ja usuliste ühenduste tegevuses. Rahvusliku haritlaskonna kujunemine laiendas veelgi liikumise kandepinda.“

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool