Jüri Estam: “Eestimeelsed lapsed programmeeritakse ümber”

Jüri Estam: „… Aga miks peaksid eestlased Eestis võtma siin, meie tillukesel kodumaal, samuti osa üpris analoogilisest programmist, mis sarnaneb Putini omale Venemaal? Sarnaste eesmärkidega, eesti laste arvel? (Sarnased eesmärgid selles tähenduses, et kui meil on NII palju venelasi ja teisi Nõukogude rahvaid siia jäetud, siis nende enesesse integreerimise ülesanne käib eesti lastel ju üle jõu! Üle mõistuse! Tegelikkuses programmeeritakse eesti noored ümber! Ja noored venelased – seal, kus neid palju on, ja kus eksisteerivad n-ö getod, jäävad tegelikkuses endiselt venelasteks, enamalt jaolt. Puhas matemaatika ja terve mõistus peaksid meile selle ettevõtmise lootusetust kinnitama. Selle valdavas osas. Aga kui eesti lastel kaovad omaenda koolid, kui ehitatakse süsteemselt neid hiiglaslikke riigigümnaasiume juurde…“

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool