Ida-Virumaa arengukava

Eesti Vabariigi, mille põhiseaduse preambula ütleb, et Eesti riik on loodud selleks, et kaitsta ja säilitada läbi aegade eesti keelt, kultuuri ja rahvast, kooseisu kuulub ka üks piirkond, mis okupatsiooni tagajärjel on kahetsusväärselt eestlaste genotsiidi eduloo ilmekas näide: Ida-Virumaa. Aastal 2021 on Ida-Virumaa ametlikus arengukava dokumendis märgitud hariduse eesmärgiks, et eestlastest õpilased õpiksid rohkem vene keelt. Vene keelt oskavate eestlaste arvu on plaanis lausa kahekordistada. Kui ENSV-s oli riiklik eesmärk, et eestlased peavad oskama vene keelt, siis siiski: kas 30 aastat pärast taasiseseisvumist ei võiks vabas EV-s olla riiklik eesmärk, et kõik Ida-Virumaa elanikud oskaksid perfektselt meie riigikeelt, mitte eesti lapsed ei pea oskama Vene Föderatsiooni riigikeelt?

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool