Erakogu

Eesti lapsevanema kogemus seoes massiliselt eesti lasteaedadesse suunatud venekeelsete lastega

Rääkisin täna oma elukohajärgse lastaia juhatajaga ning küsisin, kas neil on lasteaiakohti. Ta ütles, et praegu ei ole. Sama oli ta öelnud umbes aasta tagasi. Vaid mõne minuti pärast selgus, et seesama lasteaed oli võtnud eelmisel nädalal kaks Ukraina last lihtsalt „et aidata“, kuigi „rühm väga täis, aga noh, kõik ei käi ju kohal.“ Juhataja ei saanud kahjuks aru olukorra kummalisusest: elukohajärgset last ei saa võtta, nagu ta mulle just eelmises lauses oli kinnitanud, aga Ukraina lapsi sama täis rühma saab võtta! Jah, minu perel ei juhtu sellest otseselt midagi, et laps ei saa mugavalt kõrvaltänava lasteaias käia ja peab ummikutes linna teise otsa sõitma ja pere kulutama kütust ning aega autosõidule, aga mõnele teisele Eesti perele võib see olla suur probleem. Kõigil ei pruugi ju autot olla, mõni on üksikvanem ja ei jõuagi last kaugemale viia, mõnel vanemal jääb tööle minemata jne. Kindlasti on Ukraina lapsed läbi elanud kohutavaid asju ja sellest on väga kahju, aga kas on õiglane, et kõrvaltänavas elav laps, kes on ammu oodanud, jääb lasteaia ukse taha, samas kui Ukraina lapsele leitakse kohe koht?

LOE LISAKS

Eesti keel vaesustub

Eesti keeleteadlane Indrek Park, kellest antropoloog Liivo Niglas on tänaseks ka filmi teinud : Eesti Raadio. Keelesaade! Keeleteadlane ja antropoloog Indrek Park räägib: “Eesti keel on ilus ja keeruline keel. Kasutagem oma keele kõiki rikkusi!” ütleb ta.

nool
Kooliaasta algus 1.septembril ja esimene klassiõpetaja, kooli lõpetamine ja aktusel lõputunnistuse kättesaamine on vaid mõned sündmused, mis jäävad enamikele meelde terveks eluks.

Kool

Kool mängib suurt rolli kõigi meie elus. Seda mitte ainult teadmiste ja oskuste omandamisel, vaid identiteedi kujundamisel ja mälestuste loomisel.

nool