Mari-Vivian Ellam

Mari-Vivian Ellam: kui eesti ja vene lapsed ühte klassi suruda, siis eestlased põgenevad

“Kui kõik Eesti vene kodukeelega lapsed ja noored valguks eesti koolidesse, oleks meie emakeelne koolikeskkond minevik. Eestis on vene kodukeelega lapsi ümmarguselt 30%. Sellise hulgaga ei tule eesti kool toime ja võib juhtuda, et meie enda pered hakkavad kodukohast põgenema, et päästa oma lapsi venekeelse keskkonnaga koolist, süveneda võib ka rahvuslik vaen. Selliseid näiteid on võtta mujalt maailmast, näiteks Saksamaalt…..

Mindud liiga kaugele

Mitmete koolide ja lasteaedadega on olukord läinud juba liiga kaugele. Paljud õpetajad ja tugiisikud väidavad, et juba täna ei ole paljudel eesti lapsevanematel võimalik oma lapsele pakkuda eestikeelset lasteaiakeskkonda: juba üle 10 aasta tagasi oli paljudes Lasnamäe eesti lasteaedades vene kodukeelega lapsi nii palju, et nad suhtlesid omavahel vene keeles ja eesti laste hulka ei sulandunud…”

Allikas: https://epl.delfi.ee/artikkel/93130717/paeva-teema-mari-vivian-ellam-kui-eesti-ja-vene-lapsed-uhte-klassi-suruda-siis-eestlased-pogenevad?fbclid=IwAR3uxU7y6M7g_DeUsvvVVc78CjB4ntoJaUf5rgxhSXuZiHNj7K62jBgE8i0

LOE LISAKS