Läti piirab vene keele kasutamist töökeskkonnas

“…Läti noored käivad Euroopa kõrgkoolides õppimas ja oskavad nelja keelt. Kui nad koju tagasi tulevad ja püüavad mõnes Läti ettevõttes tööd leida, öeldakse neile, et me ei saa teid tööle võtta, sest te ei oska vene keelt. Eelistame neid, kes on õppinud Lätis, siinseis kõrgkoolides ainult seepärast, et nad oskavad vene keelt. See vähendab Läti konkurentsivõimet. Ja see ei juhi Lätit Lääne-Euroopa suunas. Sel moel jääme endiselt Venemaa inforuumi ja majandusega seotuks,” selgitas Läti justiitsminister Janis Bordans.

Neljapäeval seimis esimese lugemise läbinud seaduseelnõu on parlamendi juristide hinnangul vastuoluline ja kordab üle juba kehtivaid seadusepunkte, kuid paranduste tegemise aeg on veel ees. Igatahes plaanitakse keelata kolmandate riikide keelte kasutamine kõigis, ka eraomandis olevas teenindussektoris, netipankades, poes võivad ostja ja müüja siiski vene keeles suhelda ja ka pakendeil on vene keel endiselt lubatud.

Rohkem kui 50 töötajaga ettevõtted, kus nõutakse vähemalt viielt inimeselt kolmanda ehk siis vene keele oskust, peavad hakkama selle vajadust tööinspektsioonile põhjendama…”

Allikas: https://www.err.ee/1608725485/err-riias-lati-piirab-vene-keele-kasutamist-tookeskkonnas

LOE LISAKS