Eestlased Maardus tunnevad end tõrjutuna

“…Minu laps käis eesti lasteaias Kallaveres, kus on väga palju venekeelseid lapsi. Vist isegi üle 60 protsendi. Mis seal täpselt toimub, on raske öelda, aga kui mu laps hakkas minuga vene keeles rääkima, tundus see mulle väga imelik,» ütleb Margit.

Maardu paneelelamud ehitati keemiakombinaadi ja hiljem Muuga sadama töötajatele, kes Venemaa avarustest siia koliti. Naise sõnul on enamik personalist venekeelne, omavahel räägitakse vene keelt ja vene lastega samuti. Vähemuses eesti lapsed kuulevad palju võõrkeelt, mistõttu emakeele arenguga neil kuigi head lood ei ole. Vene lapsed, kes peaksid keelekümblusrühmades eesti keele selgeks saama, seda selgeks ei õpi. Eesti lasteaias valitseb vene keel.

«Minu laps sai eesti lasteaias vene keele selgeks. Integratsioon toimub, aga endiselt selles suunas nagu vene ajal,» nendib Margit. Tema sõnul elatakse justkui Eesti Vabariigis, kuid Maardus venestamine jätkub.” 

Allikas: https://www.postimees.ee/7538562/eestlased-maardus-tunnevad-end-torjutuna?fbclid=IwAR1RNQbNRo1LnLjr6Wd9Ve5SqJB1VDG33QtOScrUr1hw3KF01e8wt5UxETc

LOE LISAKS