Ants Sild

Ants Sild: 140 aastat Johannes Aaviku sünnist

“PRAEGUST EESTI haridustragöödia seisu kokku võttes kirjutab ettevõtja ja ema Triin Teramäe: «Nn ühtne eesti kool on muret tekitavalt ohtlik eksperiment eesti lastega. Vajame koole, kus eesti lapsed saavad oma kultuuriidentiteedi keskel kasvada.» («Eesti lapsed ei ole lõimumispoliitika tööriistad», Postimees, 30. november.) Autor näitab oma tekstis kujukalt ja veenvalt, et eesti lapsed on taandatud lõimumispoliitika tööriistadeks.

Siinkohal tahaks meenutada Marie Heibergi luuleridu: «Mägedel hõisataks imelist lugu, kostab vabanend vangide hääl, ärgake üles uinunud sugu, hommik on algamas ilma pääl!»

Kas 30 aastat tagasi vormiliselt vabanenud eesti vangid ikkagi saavad aru, et nad on nüüd vabad? Ja peaksid oma õiget häält igal pool kuulda laskma? Kas «uinunud sugu» on veel võimeline üles ärkama? Ning kehtestama end iseseisva ja vaba rahvusena, kes ei lase end suunata korruptandist haridusministril? Selles on küsimus …”

Allikas: https://sakala.postimees.ee/7127739/ants-sild-140-aastat-johannes-aaviku-sunnist?fbclid=IwAR0caIp2HD6mT6Oamz5EWwAuf8tKSwP8jBELbrANIpg4jKDSOWXGRpuJHDE

LOE LISAKS